Konkursy z nagrodami, koszulki Legii do wygrania, rozmowy i pamiątkowe zdjęcia z aktualną mistrzynią Polski na 10 km będą czekać w miasteczku biegowym podczas VII Lotto Biegu Ursynowa, który zacznie się w sobotę o godz. 12 przed Urzędem Dzielnicy Ursynów.

_M__7896

– Bieg Ursynowa jest ósmym biegiem w Warszawie jeśli chodzi o frekwencję i największym spośród tych organizowanych przez dzielnice – mówi burmistrz Ursynowa Piotr Guział. – W tym roku weźmie w nim udział 2,5 tys. osób, czyli dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku.

Uczestnicy wystartują o godz. 12 spod ratusza na Ursynowie (al. KEN 61). Trasa prowadzić będzie al. KEN, ul. Herbsta, Romera, Surowieckiego i z powrotem al. KEN.

– Dla tych, którzy zajmą sześć pierwszych, osobno dla mężczyzn i kobiet, przewidzieliśmy nagrody pieniężne – mówi dyrektor biegu Leszek Gazda. – Bonus dostaną też pierwsze osoby, które pobiją rekordy toru – 13,59 min. dla mężczyzn i 15,52 min. dla kobiet.

Po raz pierwszy w tym roku bieg będzie transmitowany na żywo. Będzie można go zobaczyć na stronie Ursynowa (www.ursynow.pl).

– Ta impreza jest promocją zdrowego trybu życia – tłumaczy burmistrz Guział. – Na Ursynowie bez względu na pogodę czy porę dnia i roku codziennie trenują setki biegaczy. – Widać, że coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj aktywności fizycznej.

Bieg Ursynowa to jedna z dwóch takich imprez organizowanych przez dzielnicę. W tym roku odbędzie się jeszcze Wielka Ursynowska – bieg po Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

– Bieg po miejscu, gdzie ścigają się zazwyczaj konie, jest trudniejszy – tłumaczy burmistrz. – Mamy tam wysoką murawę, przez co znacznie trudniej jest tam się poruszać, niż na twardej ulicy.

W piątek o godz. 19 w ursynowskim ratuszu odbędzie się otwarte spotkanie dla biegaczy z Lidią Chojecką, rekordzistką Polski na dystansie 5 km.