Pokaz mody rowerowej, informacje jak i czym bezpiecznie przypiąć rower, porady jak bezpiecznie poruszać się na rowerze i giełda rowerowa to tylko niektóre atrakcje ?Pikniku rowerowego w ramach Święta Cyklicznego?, który odbędzie się 9 czerwca (niedziela) w godz. 13?17 na terenie zielonym przy ratuszu Ursynowa (al. KEN 61).

piknik rowerowy_680x980_300dpi

Niedzielne Święto Cykliczne to impreza wszystkich rowerzystów. Jej główną atrakcją będzie w Warszawie Wielki Przejazd, który ruszy o godz. 12 z Placu Zamkowego. Cykliści pojadą trasą: pl. Zamkowy – Krakowskie Przedmieście – Królewska – pl. Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Wilcza – Koszykowa – Chałbińskiego – Al. Jerozolimskie – Rondo Dmowskiego – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Waryńskiego – Puławska – Wilanowska – Rolna – KEN – Ciszewskiego – Dereniowa – Indiry Gandhi – KEN 61 (za ratuszem na Ursynowie).

Ale to nie koniec atrakcji. Przy ratuszu o godz. 13 zacznie się piknik rowerowy. Organizatorzy ? Warszawska Masa Krytyczna i dzielnica Ursynów ? zapraszają na pokaz mody rowerowej, rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego, pokazy pierwszej pomocy w wykonaniu Rowerowej Grupy Ratowniczej, naukę, jak i czym bezpiecznie przypiąć rower, konkursy i gry dla dzieci, porady jak bezpiecznie poruszać się na rowerze, opowieść o książce ?My, rowerzyści z Warszawy? i giełdę rowerową.

– Cieszymy się, że piknik odbędzie się u nas na Ursynowie ? mówi wiceburmistrz tej dzielnicy Piotr Machaj. – To właśnie u nas jest najwięcej ścieżek rowerowych w Warszawie, mamy też gęstą sieć wypożyczalni rowerów miejskich Veturilo. Chcemy, by po naszej dzielnicy wszystkim jeździło się wygodnie i bezpiecznie.

To nie wszystkie atrakcje, jakie zaplanowano na ten dzień. Warszawska Masa Krytyczna proponuje naukę jazdy rowerem po mieście w towarzystwie doświadczonego rowerzysty codziennego. ?Twój osobisty Instruktor jazdy po mieście przyjedzie po Ciebie w wybrane przez Ciebie miejsce, pomoże Ci zaplanować optymalną trasę do pracy, szkoły lub w inne miejsce, a później pojedzie ją razem z Tobą, pokazując jak się zachować się na drodze i tłumacząc niuanse jazdy. A wszystko kompletnie za darmo? – zachęcają organizatorzy masy.