Kult, Urszula, Marina, Fisz i Emade ? to gwiazdy Dni Ursynowa 2013, które odbędą się 8 czerwca w godz. 11-22.30 w parku im. Romana Kozłowskiego. Na mieszkańców będą czekać m.in. mobilne stanowisko kulinarne z mistrzem ceremonii Robertem Sową oraz pokaz sztucznych ogni ze szczytu Kopy Cwila.

Dni_Ursynowa-plakat

– W tym roku Dni Ursynowa odbędą się po raz 18. Można więc powiedzieć, że sztandarowa impreza naszej dzielnicy właśnie staje się pełnoletnia ? mówi burmistrz Ursynowa Piotr Guział.

Mała scena, której gospodarzami będą aktorzy Aleksandra Kostka i Piotr Dzięcielski, przez pięć godzin zapewni świetną rozrywkę dla najmłodszych. Wystąpią m.in. wesołe klauny Lippy and Messy znane z popularnego programu edukacyjnego TVP. Zobaczymy również pokazy tańca w wykonaniu ursynowskich zespołów. Swoje umiejętności sceniczne zaprezentują dzieci i uczniowie z przedszkoli i szkół z terenu dzielnicy. W finale małej sceny wystąpi zespół Still Thinkin?, stworzony przez ursynowskich gimnazjalistów. Chłopaki w 2012 r. dostali się do castingu jurorskiego Must Be the Music ? Tylko Muzyka, a w kwietniu br. nagrali pierwszą płytę.

Duża scena w tym roku będzie naprawdę duża. 21 m x 16 m to rozmiar, którego nie powstydziłyby się największe festiwale muzyczne w Polsce. Gospodarzami sceny będą Zygmunt Chajzer oraz Jarek Budnik, którzy zaproszą na scenę: Marinę ? gwiazdę nowego pokolenia, szczególnie gorąco przyjmowaną przez najmłodszych odbiorców (godz. 16.30), naszych sąsiadów z Ursynowa Fisza i Emade (godz. 18.30), jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek rockowych Urszulę (godz. 19.45), a w finale zespół Kult (godz. 21). Na scenie pojawią się też ekspresyjne tancerki z grupy Cue Music oraz wielu ciekawych gości.

Koncertom będą towarzyszyły liczne atrakcje, które w tym roku zajmą rekordową powierzchnię terenu pod Kopą Cwila.

W Strefie ?Smaki Lata? stanie specjalne, mobilne stanowisko kulinarne Prymat, w którym mistrzem ceremonii będzie znany kucharz i autor książek kulinarnych Robert Sowa. W Stefie Radia Złote Przeboje pojawi się plenerowe studio radiowe, z którego na żywo nadawane będą relacje z imprezy. Każdy będzie mógł zobaczyć jak wygląda praca dziennikarzy radiowych, jak przeprowadza się wywiady emitowane na antenie oraz dowiedzieć się tego wszystkiego czego nie widać w radio, a faktycznie tam się dzieje. Ponadto będzie możliwość wzięcia udziału w specjalnych, radiowych konkursach.

W Strefie Rekreacyjnej najmłodsi uczestnicy Dni Ursynowa będą mogli wyszaleć się w bezpiecznych, ale atrakcyjnych warunkach. Organizatorzy przygotowali m.in.: plac zabaw dla dzieci, zjeżdżalnie, dmuchańce, pokazy giga baniek mydlanych, malowanie buziek, eurobungee, ścianka wspinaczkowa, basen z piłeczkami, prezentacje footballu amerykańskiego i wiele innych atrakcji.

W Strefie Ursynowskiej swoją ofertę zaprezentują instytucje i organizacje związane z dzielnicą: bezpłatne badania w namiocie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Warszawa-Ursynów, uczta intelektualna przygotowana przez Bibliotekę Publiczną im. Juliana Ursyna Niemcewicza, porady dla starszych i zabawy dla młodszych w stoisku ursynowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, rekreacja ruchowa w namiocie Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Swoje stoiska przygotują organizacje pozarządowe skupione w Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego. Będzie można również podyskutować o sprawach dzielnicy z ursynowskimi radnymi.