fot. Urząd Dzielnicy Ursynów

75 kg suchej karmy, ponad 39 kg puszek dla psów, 16 kg puszek dla kotów, a także ok. 15 kg makaronu, ryżu i kaszy zawieźli urzędnicy do przytulisk i fundacji.

fot. Urząd Dzielnicy Ursynów
fot. Urząd Dzielnicy Ursynów

Pracownicy Urzędu Dzielnicy Ursynów przekazali do przytulisk AMI i AMI2 dary zebrane w ramach kolejnej edycji akcji „Alert dla zwierząt”. Akcja trwała w ursynowskim ratuszu od 4 grudnia do 10 stycznia.

Oprócz karmy, miłośnicy zwierząt dostarczyli kołdry, koce, legowiska, które będą bardzo przydatne podczas trwającej zimy, a także smycze, obroże, kagańce i zabawki. Część zebranych darów (karmy i akcesoria dla kotów) zostało przekazanych fundacji „Karuna – ludzie dla zwierząt”, która opiekuje się blisko 400 wolno żyjącymi kotami.

Przytuliska AMI i AMI2 są pod stałym nadzorem i opieką Urzędu Dzielnicy Ursynów. Przebywa w nich obecnie 70 psów. Nie są tam trzymane na łańcuchach – biegają swobodnie po dużym terenie. Zwierzęta są wysterylizowane, posiadają aktualne książeczki zdrowia. Przytuliska przez cały czas prowadzą program adopcji i poszukują dobrych ludzi, chętnych do przygarnięcia psów.

Akcja „Alert dla zwierząt” jest kontynuacją zbiórek darów zainicjowanych w grudniu 2011 r. przez ursynowskiego radnego Piotra Skubiszewskiego przy wsparciu zastępcy wiceburmistrza dzielnicy Piotra Machaja.