Mimo że mieszkańcy pozytywnie oceniają obecne władze Ursynowa, wybory wygrałaby opozycyjna Platforma Obywatelska – wynika z Barometru Ursynowskiego 2013.9286969962_c6ee0e9cf0_z

Barometr Ursynowski został przeprowadzony na początku grudnia przez pracownię Millward Brown na zlecenie Urzędu Dzielnicy Ursynów. Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Platforma Obywatelska, na którą głosować chce 25 proc. osób. Nasz Ursynów wybrałoby 17 proc. ankietowanych, Prawo i Sprawiedliwość – 14 proc., a Sojusz Lewicy Demokratycznej – 6 proc. Pozostałe partie mają mniej niż 5 proc. wskazań.

Oznacza to, że zarówno obecna koalicja NU-PiS, jak i dawne władze dzielnicy PO-SLD w takim przypadku zdobyłyby po 31 proc. głosów. Warto podkreślić, że 13 proc. odmówiło odpowiedzi, a kolejne 13 proc. zadeklarowało, że nie weźmie udziału w wyborach.

Działalność władz Ursynowa bardzo dobrze ocenia 14,6 proc. badanych, raczej dobrze – 58,6 proc., raczej źle – 13,3 proc., a bardzo źle – 2,8 proc. Najlepiej oceniają obecne władze Ursynowa mieszkańcy w wieku 25-34 lata oraz osoby ze średnim i wyższym wykształceniem.

Ankieterzy zapytali też o działalność obecnych władz Warszawy. Bardzo dobrze ocenia ją 2,3 proc. osób, raczej dobrze – 49,5 proc., raczej źle – 22 proc., a bardzo źle – 8,1 proc.

– Tak jak i rok temu mieszkańcy Ursynowa zdecydowanie lepiej oceniają działalność władz dzielnicy niż działalność władz Warszawy – komentuje burmistrz Piotr Guział. – Choć poparcie i tu i tu nieznacznie spadło, co zapewne ma związek z faktem, że w tegorocznym badaniu pojawiła się możliwość nie zajęcia stanowiska przez respondenta. Niewątpliwie jednak są to wyniki badania, które powinny dać wiele do myślenia współpracownikom pani orezydent i niektórym radnym Warszawy. Uważam, że ubiegłoroczne decyzje budżetowe władz miasta, uderzające w finanse Ursynowa nie były przemyślane i istotnie rzutują na ocenę mieszkańców.