12 października (sobota) w Arenie Ursynów (ul. Pileckiego 122) AZS Politechnika Warszawska zainauguruje nowy sezon PlusLigi. Pierwszym rywalem stołecznych siatkarzy będzie Effector Kielce. To kolejny siatkarski akcent na Ursynowie.

1383548_10151708944836305_1929895367_n

– Ponaddwumiesięczne przygotowania przebiegły po naszej myśli. Teraz pozostało nam wyjść na boisko i walczyć o zwycięstwa – mówi Maciej Pawliński, kapitan Politechniki.

Nowy sezon PlusLigi oznacza powrót na Ursynów wielkich emocji sportowych na najwyższym poziomie.

– Nasza dzielnica od kilku lat buduje pozycję lidera we wspieraniu siatkówki ? mówi burmistrz Ursynowa Piotr Guział. – Na Ursynowie trenują zarówno zespoły kobiecie i męskie: młodzieżowe, jak seniorskie. Od 2012 r. podpisane mamy list intencyjny o współpracy z AZS Politechniką, która wyrasta na potęgę ogólnopolską w siatkówce mężczyzn. W naszej dzielnicy odbywa się też Memoriał Zdzisława Ambroziaka ? jedna z głównych imprez co roku zamykających przygotowania zespołów ligowych do nowego sezonu. Od ubiegłego roku na Memoriał przyjeżdżają tez klasowe drużyny z Europy. Były już Arkas Izmir i Sir Safety Perugia. Ursynów ma też najlepszą w stolicy bazę do treningów siatkówki plażowej.

W AZS Politechnice Warszawskiej przed sezonem 2013/2014 doszło do kilku istotnych zmian. Z zespołu odeszli Fabian Drzyzga, Grzegorz Szymański, Paweł Siezieniewski, Krzysztof Wierzbowski, Maciej Zajder, Dawid Dryja, Nemanja Stefanović i Maksymilan Szuleka. ?Inżynierami? zostali za to Juraj Zaťko, Paweł Woicki, Maciej Stępień, Adrian Gontariu, Artur Szalpuk, Ivan Kolev, Paweł Kaczorowski, Dawid Gunia i Mateusz Sacharewicz. Trzon zespołu wciąż stanowić będą Maciej Pawliński, Marcin Nowak i Michał Potera. W Warszawie pozostali także Paweł Adamajtis, Przemysław Smoliński i Maciej Olenderek. – Zbudowaliśmy świetną ekipę. Cieszę się, że mogę pracować z tymi chłopakami – twierdzi z dumą trener Jakub Bednaruk.

Próbkę dobrej formy zawodnicy pokazali podczas rozegranego w miniony weekend VIII Memoriału Zdzisława Ambroziaka, w którym w półfinale pokonali wicemistrzów Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a w finale ? włoską drużynę Sir Safety Perugia. Dodatkowo stołeczni zawodnicy zgarnęli większość wyróżnień indywidualnych, w tym Artur Szalpuk ? dla najlepszego zawodnika turnieju.

Podstawowym celem Politechniki na sezon 2013/2014 jest awans do fazy play-off. – Ważne są też mniejsze cele, a takie będziemy stawiać przed każdym ligowym pojedynkiem. Chcemy dawać z siebie wszystko i wygrywać – zapowiada szkoleniowiec.

Mecz z Effectorem (12 października) rozpocznie się o godz. 17. Bilety nabyć można przez Internet i Sklepie Kibica, który mieści się przy ul. Waryńskiego 12a.

Od początku 2012 r. Dzielnica Ursynów blisko współpracuje z klubem AZS Politechniki Warszawskiej. Męska drużyna ?inżynierów? trenuje i rozgrywa większość swoich meczów w Arenie Ursynów. Od jesieni ubiegłego roku na Ursynowie, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej przy ul. Lokajskiego, zaczęła prowadzić treningi i rozgrywać swoje mecze żeńska drużyna AZS. W ramach współpracy siatkarze AZS PW organizowali pokazowe treningi dla uczniów ursynowskich szkół, a także odwiedzali ich w szkołach. Dzielnica i siatkarze organizowali tez zbiórkę darów dla domu dziecka zlokalizowanego na terenie dzielnicy.