Koty perskie, brytyjskie, rosyjskie, norweskie, a nawet bezwłose sfinksy zjechały na weekend do Areny Ursynów przy ul. Pileckiego 122. Wystawa będzie trwała do niedzieli do godz. 17

11139249834_725c9707d9_z

Odbywa się tam Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Ci, którzy ją odwiedzą, będą mogli nawiązać kontakt z hodowcami ulubionej rasy, uzyskania informacji o specyfice rasy i zasadach jej pielęgnacji. Na samej wystawie obowiązuje zakaz sprzedawania kotów.

Drugiego dnia, w niedzielę, planowany jest best in show bardzo popularnej rasy w Polsce – kotów brytyjskich. Przeprowadzona zostanie też zbiórka darów dla bezdomnych psów i kotów.

– Dążymy do tego, aby wystawy służyły nie tylko prezentacji piękna kotów mieszkających w naszych domach (tych rasowych i przysłowiowych dachowców), ale takżekształtowaniu właściwych postaw wobec zwierząt, a przede wszystkim odpowiedzialności za nie – mówi Paweł Filewski z Elitarnego Klubu Kota Rasowego.

Na wystawie zorganizowano też kiermasz, na którym każdy może się zaopatrzyć w karmę, zabawki czy inne akcesoria dla kotów, jak również w pamiątki związane z kocią tematyką. Stoisko ma tam m.in. Ośrodek dla Kotów Miejskich Koteria.

Bilet normalny kosztuje 15 zł, a ulgowy 8 zł. Dzieci do lat 4 wchodzą bezpłatnie. Wystawa jest czynna dla zwiedzających w niedzielę (1 grudnia) w godz. 9.30-17.