Zbliża się czwarta odsłona wyjątkowego biegu – Wielkiej Ursynowskiej. W ostatnią niedzielę wakacji, 30 sierpnia, po służewieckim hipodromie pomkną nie tylko konie, ale również pasjonaci biegania.

Wielka Ursynowska odbywa się po nawierzchni trawiastej – dokładnie tam, gdzie rozgrywane są gonitwy koni. Do przebiegnięcia są dwa okrążenia toru, czyli około 5 km. Jest to wyjątkowa okazja, bo tor rzadko wykorzystywany był w ten sposób. W 1987 r. odbyły się tutaj Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych, a w 2010 r. cykl kameralnych zawodów Grand Prix Wyścigów.

Nowością w tym roku będzie dodatkowa kategoria wprowadzona do rywalizacji. Po raz pierwszy uczestnicy biegu po torze wyścigowym będą mogli sprawdzić, jak po kilkucentymetrowej długości trawie biega się na bosaka.

W ramach pakietu startowego na biegaczy czekają okolicznościowe koszulki technologiczne ufundowane przez fundację LOTTO Milion Marzeń, a każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal i wodę.

Zachętą do udziału dla wielu osób jest również fakt, że Wielka Ursynowska ma charakter charytatywny. Połowa wpisowego wynoszącego 20 zł od osoby przekazana zostaje na rzecz fundacji Pegasus. Zebrane środki przeznaczone zostaną na rehabilitację uratowanych koni cierpiących wskutek niehumanitarnych działań człowieka.

Zawody zaczną się o godz. 10. Jednak bieg przełajowy to niejedyna z atrakcji, które tego dnia czekają na służewieckim torze. W ramach Dnia Ursynowskiego na Wyścigach zaplanowano też bezpłatny piknik rodzinny, który będzie trwał do godz. 16.

W programie znajdą się między innymi wioska indiańska, konkurencje prowadzone przez sportowców, dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla dzieci oraz gonitwa (już koni) o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursynów.