ENEMEF: Maraton Niezniszczalnych odbędzie się 15 sierpnia w Multikinie Ursynów przy stacji metra Imielin. 

Na ekranie będzie można zobaczyć ikony kina akcji, m.in: Arnolda Schwarzeneggera, Mela Gibsona, Jean-Claude Van Damme’a, Bruce’a Willisa, ale także ich godnych następców Jeta Li czy Jasona Stathama.

W repertuarze: „Niezniszczalni”, „Niezniszczalni 2”, „Niezniszczalni 3” (premierowo) i „Plan ucieczki”. Maraton zacznie się o godz. 22, koniec przewidywany jest na godz. 5.30.

Cennik biletów:

  • 28 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
  • 29 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
  • 30 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
  • 33 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

 

Informacje o filmach:

„Niezniszczalni”

The Exependables, USA 2010, 104′

reżyseria: Sylvester Stallone

scenariusz: Dave Callaham, Sylvester Stallone

obsada: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li

muzyka: Brian Tyler

Grupa najbardziej niebezpiecznych, wyspecjalizowanych najemników wyrusza z misją, której nikt nie odważył się podjąć. Muszą zlikwidować latynoskiego dyktatora, który od ponad 20 lat znęca się nad swoimi obywatelami i zagraża innym krajom. Po rozpoczęciu misji żołnierze odkrywają, że sprawy wyglądają inaczej, niż się tego spodziewali. Nieoczekiwanie wpadają w sieć kłamstw i zdrady. Misja zostaje udaremniona, a kompania staje w obliczu całkowitego rozpadu. Świetny film akcji, zrobiony w klasycznym stylu, z pościgami, wybuchami, strzelaniną i popisami kaskaderskimi.

 

„Niezniszczalni 2”

The Exependables 2, USA 2012, 102′

reżyseria: Simon West

scenariusz: Richard Wenk, Sylvester Stallone

obsada: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li

muzyka: Brian Tyler

Sylvester Stallone po raz kolejny zebrał na planie grupę gwiazd kina akcji. W drugiej części obok Sly’a pojawiają się: Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Bruce Willis, Arnold Schwarzenegger, Chuck Norris oraz Jean-Claude Van Damme. Mr. Church ponownie zwołuje najbardziej zabójczą ekipę najemników na świecie. Zadanie jest proste znaleźć, wytropić, zlikwidować. Wkrótce sprawy zaczynają się komplikować, zwłaszcza, gdy jeden z nich, wciągnięty w pułapkę, ginie. Uzbrojeni po zęby, gotowi na największą zadymę, wyruszają po zemstę.

 

„Niezniszczalni 3” (premierowo)

The Exependables 3, USA 2014, 100′

reżyseria: Patrick Hughes

scenariusz: Sylvester Stallone, Katrin Benedikt

obsada: Sylvester Stallone, Jason Statham, Antonio Banderas, Mel Gibson

muzyka: Brian Tyler

Najemnicy mają do wykonania nowe zadanie. Muszą zmierzyć się z handlarzem bronią, jednym z założycieli Niezniszczalnych, Condradem Stonebanksem. W przeszłości Barney próbował zabić dawnego przyjaciela, ten jednak przeżył i pragnie zemsty oraz zlikwidowania ekipy. Nie chcąc do tego dopuścić, Ross decyduje o dołączeniu do doświadczonej ekipy młodszych zawodników. Jednak zadanie, które na nich czeka, okazuje się być jednym z najtrudniejszych w ich karierze.Tym razem do filmowej ekipy dołączyli Mel Gibson i Antonio Banderas. Niesamowite emocje i dobra rozrywka gwarantowane!

 

„Plan ucieczki”

Escape Plan, USA 2013, 116′

reżyseria: Mikael Hafstrom

scenariusz: Miles Chapman

obsada: Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Jim Caviezel

muzyka: Brian Tyler

Ray Breslin to specjalista w dziedzinie zabezpieczeń. Zajmuje się projektowaniem zakładów karnych, z których nie da się uciec. Niespodziewanie los wystawia go na ciężką próbę. Ray zostaje niesprawiedliwie oskarżony i osadzony w więzieniu, które sam zaprojektował. Zrobi wszystko, by uciec i znaleźć tego, który wpakował go za kratki. By zrealizować swój plan, będzie jednak potrzebował wspólnika, zostaje nim Emil. Wymyślne rozwiązania zabezpieczeń przemycone w „Planie ucieczki”, motyw ucieczki i legendarni Sly i Arnie nie pozwolą przejść obojętnie obok tego filmu żadnemu szanującemu się miłośnikowi kina akcji.