Bieg na dystansie ok. 5 km odbędzie się 31 sierpnia (niedziela) o godz. 10 po Torze Wyścigów Konnych „Służewiec”. 

„Wielka Ursynowska” ma charakter charytatywny: połowa wpisowego zostanie przekazana na rzecz fundacji Pegasus z przeznaczeniem na rehabilitację uratowanych koni cierpiących wskutek niehumanitarnych działań człowieka. Wpisowe kosztuje 20 zł.

Bieg odbędzie się po nawierzchni trawiastej – tam, gdzie odbywają się gonitwy koni. Uczestnicy będą musieli pokonać dwa okrążenia toru, czyli około 5 km. Jest to interesujące wyzwanie dla miłośników biegania, bo tor rzadko wykorzystywany był w ten sposób. W 1987 roku odbyły się tutaj Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych, a w 2010 r. cykl kameralnych zawodów Grand Prix Wyścigów. Od 2012 r. odbywa się na tym terenie Wielka Ursynowska, a ostatnio również ekstremalne zawody z przeszkodami dla bardziej zaawansowanych biegaczy, czyli Runmageddon.

Zawody „Wielka Ursynowska” odbędą się w ramach pikniku rodzinnego „Dzień Ursynowski na Wyścigach”. Na godz. 10 zaplanowano start biegu, a od godz. 12 między II a III trybuną czekać będzie wiele atrakcji: występy artystyczne, atrakcje sportowe, dmuchane zjeżdżalnie i wioska indiańska. O godz. 15.00 wystartuje gonitwa „Nagroda Ursynowska o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursynów”. Piknik potrwa do godz. 18.

Zapisać się można na stronie www.wielkaursynowska.pl. Organizatorem biegu i pikniku jest Urząd Dzielnicy Ursynów.

fot. Urząd Dzielnicy Ursynów