fot. Sxc.hu

Spotkanie pt. „Fakty i mity o psach ras uznawanych za agresywne” odbędzie się w środę o godz. 18 w kampusie SGGW przy ul. Ciszewskiego 8

fot. Sxc.hu
fot. Sxc.hu

Czy psów ras agresywnych należy się bać? Czy słusznie uciekamy na drugą stronę ulicy gdy je widzimy? A może słyszeliście jak straszne są psy o ciemnych podniebieniach? – pytają organizatorzy.

Pod lupę wzięte zostaną również psy w typie ras oraz spoza listy ras agresywnych, lecz uważanych za takie przez społeczeństwo. „Skupimy się na stereotypach, mitach i faktach i skonfrontujemy je z rzeczywistością. Cenna będzie dla nas obecność właścicieli i osób pracujących na co dzień z takimi psiakami (przedstawiciele fundacji, schronisk itd.), którzy podzielą się z nami swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami” – czytamy w zapowiedzi imprezy.

Prelekcję i panel dyskusyjny poprowadzą: Ewelina Eggert, konsultant behawioralny i trener Dog Masters oraz Anita Borowa, wolontariuszka w Schronisku na Paluchu zajmujaca się psami w typie TTB.

Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Będzie miało charakter prelekcji połączonej z panelem dyskusyjnym. Można przynieść na nie dary dla Azylu pod Psim Aniołem. Zwierzaki pilnie potrzebują karmy, koców, środków czystości, jak i zabawek. Każda pomoc jest na wagę złota.

22 stycznia 2014 r., godz. 18
Kampus SGGW, bud.23 (ul. Ciszewskiego 8)
Wydział Nauk o Zwierzętach
Aula 4 (II piętro)