fot. Zarząd Dróg Miejskich

Trwa budowa sygnalizacji świetlnych wzdłuż al. KEN. Nowe światła pojawią się na sześciu przejściach dla pieszych, co było zaleceniem audytu bezpieczeństwa przejść dla pieszych.

Prace wzdłuż al. KEN rozpoczęły się na początku listopada. Nowe sygnalizatory pojawią się na sześciu przejściach przez al. KEN: dwóch w rejonie ul. Koński Jar, przy ul. Telekiego, ul. Jeżewskiego oraz nr 81 i nr 101. Audyt bezpieczeństwa wykazał, że są to jedne z najmniej bezpiecznych zebr na terenie Ursynowa.

Aktualnie wykonawca prowadzi roboty brukarskie, które związane są z obniżaniem krawężników, korektą geometrii skrzyżowań i remontem chodników. Stawiane są również maszty sygnalizacyjne wraz z okablowaniem. Wszystkie przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w nowoczesne sygnalizatory wraz z automatyczną detekcją. Dodatkowo światła zostaną skoordynowane z istniejącymi sygnalizacjami.

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w al. KEN prowadzimy od dłuższego czasu. Niebezpieczne przejście dla pieszych przy ul. Artystów zostało wyposażone w sygnalizację świetlną kilka lat temu.

W ubiegłym roku wprowadzono również koordynację sygnalizacji świetlnych pomiędzy Doliną Służewiecką a ul. Płaskowickiej. Sygnalizacja jest ustawiona tak, aby premiować zielonym światłem kierowców jadących z przepisową prędkością. Po zakończeniu obecnie toczących się prac wszystkie „zebry” wzdłuż tej ulicy będą wyposażone w światła.