8 lutego (sobota) rozpocznie się kolejna edycja cyklu bezpłatnych zajęć pn. „Ursynowski Nordic Walking”. Marsze po Lesie Kabackim poprowadzą doświadczeni instruktorzy.

Podobnie jak w poprzednich latach, organizatorzy zapewniają sprzęt (kije – po 20 par na grupę) dla uczestników zajęć w każdej z przewidzianych grup. Marsz po Lesie Kabackim poprowadzą wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy, którzy zapoznają wszystkich chętnych z zasadami tej aktywności fizycznej.

Zapisy do grup odbywają się pod numerami telefonu: 506 249 504 oraz 22 258 64 30 lub adresem email: info@nordicsport.pl. Przed rozpoczęciem udziału w „Ursynowskim Nordic Walking” konieczne jest zapoznanie się z regulaminem zajęć i jego akceptacja.

Dobrze przeprowadzony trening nordic walking pozwala osiągnąć szereg korzyści zdrowotnych – korzystnie wpływa m.in. na usprawnienie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Pozwala także na wzmocnienie wielu partii mięśni. Osoby uprawiające nordic walking, spalają także przeciętnie od 20 do 40 proc. więcej kalorii niż w przypadku zwykłego poruszania się.

Zajęcia są realizowane z inicjatywy i ze środków finansowych dzielnicy Ursynów.