Dwaj stołeczni dziennikarze porzucili etaty w redakcji ogólnopolskiego dziennika, by założyć niszowy serwis informacyjny.

Cashless.pl funkcjonuje w sieci od stycznia tego roku. Portal w krótkim czasie stał się popularnym serwisem poruszającym tematykę kart płatniczych, aplikacji bankowych czy bezpieczeństwa w sieci.

Zdobył również uznanie wśród specjalistów z branży finansowej i zyskał status medium opiniotwórczego w dziedzinie nowych technologii w finansach. Regularnie cytowany przez konkurencję, między innymi Telko, Telepolis, Spider’s Web, Forsal itd. „Ciekawy, ambitny projekt” – tak napisał o nim w jednej z recenzji Przemysław Pająk, redaktor naczelny serwisu Spider’s Web.

Cashless.pl został założony przez Piotra Dziubaka i Jacka Uryniuka, dwóch dziennikarzy ekonomicznych z wieloletnim stażem w warszawskich redakcjach prasowych. Jacek Uryniuk zaczynał karierę jeszcze w latach 90. ub. wieku w dziale stołecznym „Super Expressu”. Piotr Dziubak pracował między innymi w „Parkiecie”. Był również rzecznikiem prasowym Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Obaj pisali ostatnio do „Dziennika Gazety Prawnej”.

Postanowili jednak zrezygnować z wygodnych posad w ogólnopolskiej redakcji, by tworzyć własny serwis. – Profesjonalne treści z obszaru naszych zainteresowań mają coraz mniejsze szanse na to, by znaleźć dla siebie miejsce w ogólnopolskiej gazecie. Mamy więc świadomość, że osoby poszukujące informacji o nowych technologiach w świecie finansów nie zaglądają w tym celu do papierowej prasy, tylko do Internetu. Czujemy się kompetentni, by tę informację dostarczyć. Stąd nasza decyzja o założeniu serwisu Cashless.pl – mówi Piotr Dziubak.

Cashless.pl codziennie dostarcza informacje między innymi o aktualnych nowościach w aplikacjach mobilnych banków, podpowiada, jak korzystać z konta osobistego w Internecie, by nie stać się ofiarą hakerów; co zrobić, by odzyskać pieniądze, jeżeli staniemy się ofiarą kradzieży karty płatniczej; który bank oferuje najlepsze warunki prowadzenia rachunku rozliczeniowego, a także informuje o zamiarach rządu w zakresie regulacji rynku płatniczego.