Przy użyciu rewolweru hukowego i gazu trzej mężczyźni zastraszyli pracownika salonu gier, o czym zabrali mu pieniądze z portfela oraz gotówkę z kasy firmy. Przebieg napadu zarejestrowała kamera.

Do zdarzenia doszło w nocy w jednym z punktów gier zręcznościowych. Jak wynika z relacji obsługi salonu, do lokalu weszło dwóch mężczyzn. W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął gaz i użył go wobec pracownika punktu, drugi natomiast skierował w jego kierunku rewolwer. Zażądał wydania pieniędzy, po czym sam wyjął z kasetki 2000 złotych, zabierając przy okazji także pieniądze z portfela.

Napastnicy wskoczyli do czekającego nieopodal samochodu, za kierownicą którego czekał ich wspólnik i uciekli, a pracownik zgłosił policjantom napad. Kilka godzin po zdarzeniu policjanci zatrzymali wszystkich trzech mężczyzn podejrzanych o ten rozbój. W mieszkaniu jednego z nich znaleźli i zabezpieczyli rewolwer hukowy, którym został sterroryzowany pracownik salonu gier.

Prokurator przedstawił 50-letniemu Wojciechowi S., 22-letniemu Mateuszowi S. i 35-letniemu Marcinowi P. zarzut rozboju, za co kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek mokotowskich śledczych sąd zdecydował już o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.