Strona główna Aktualności Więcej pieniędzy dla Gimnazjum nr 92

Więcej pieniędzy dla Gimnazjum nr 92

0

Radni Ursynowa przeznaczyli dodatkowe 190 tys. zł na termomodernizację Gimnazjum nr 92 przy ul. Koncertowej 4, ogłosili wybory do rady osiedla Jeziorki i uznali skargę Stowarzyszenia Mieszkańców SMB Jary na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 313 za zasadną.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak poinformowali przedstawiciele zarządu dzielnicy, wkrótce nastąpi otwarcie ścieżki rowerowej łączącej Mokotów z Ursynowem. – Zakończyliśmy pracę nad budową odcinka w al. KEN ? mówił wiceburmistrz Ursynowa Witold Kołodziejski. – Lada chwila będzie odbiór, rowerzyści już zaczynają tam jeździć. To jest tylko 143 metry, ale porównywalne do przeprawy przez Wisłę. W tej chwili jesteśmy dzielnicą o bardzo rozbudowanej sieci ścieżek ? to 32,7 km.

Zaczął się też sezon remontów w oświacie. – Będziemy remontować aż siedem boisk szkolnych ? mówił wiceburmistrz Kołodziejski. – Jest to ponad przeciętne wyzwanie. Myśleliśmy, że będzie trzeba to robić przez kilka lat, po jednym ? dwa miesięcznie. Udało się jednak zdobyć środki i zorganizować prace.

Radni zgodzili się na przeprowadzenie wyborów na osiedlu Jeziorki. – W związku z kończącą się kadencją rady osiedla Jeziorki zachodzi konieczność przeprowadzenia wyborów 22 września ? uzasadniał wiceburmistrz Piotr Machaj.

Komisja Rewizyjna zaproponowała, by pozytywnie rozpatrzyć skargę Stowarzyszenia Mieszkańców SMB Jary na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 313 przy ul. Cybisa 1. Dotyczyła ona dzierżawy gruntu, którym dojeżdżały samochody ciężarowe na teren inwestycji dewelopera Włodarzewska S.A.

– Stwierdziliśmy szereg nieprawidłowości ? mówił radny Wojciech Zabłocki. – Grunt był wydzierżawiony na 3,5 roku, podczas gdy pełnomocnictwo było tylko na rok. Brakowało też odpowiednich opinii prawnych. W związku z tymi uchybieniami umowa była nieważna. Pani dyrektor cofnęła oświadczenie woli, sama przyznała się do błędu i przeprosiła mieszkańców.

Radni pytali też m.in. o rekultywację jeziora Zgorzała, budowę domów komunalnych i ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Przy Bażantarni. Z kolei jednen z mieszkańców, Henryk Dąbrowski, wyszedł z niecodzienną propozycją.

– Proponuję, aby środki z Tygodnia Równości przeznaczyć na mobilną wieżę spadochronową – mówił. – To jest rzecz, która by była ewenementem nie tylko w skali Warszawy, ale całego kraju. Nie pociąga to za sobą żadnych inwestycji trwałych. Konkretną propozycję odnośnie wieży złożę w wydziale, który zajmuje się funduszami europejskimi.