fot. Pixabay.com

Festyn ekologiczny „Ursynowskie Kwiaty” odbędzie się w najbliższa niedzielę, 12 maja, w godz. 10–14 na terenie „Polanki Raabego” i na przyległym parkingu – nieopodal Szkoły Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego 3.

Celem festynu jest zachęcanie mieszkańców do segregowania odpadów, a także promowanie postaw ekologicznych.

– Kwiaty są jednym z ważnych elementów kształtujących nasze otoczenie. Mieszkańcy Ursynowa zakochali się w kwietnych „dywanach”, które wiosną pojawiają się w parkach czy przy ulicach. Podobnym uczuciem darzymy ukwiecone balkony, loggie i ogródki przydomowe. Dlatego już po raz siódmy nagradzamy mieszkańców sadzonkami pelargonii w zamian za segregację odpadów. Podczas naszego kwietnego festynu nie zabraknie także szansy na zdobycie wiedzy dotyczącej proekologicznych zachowań – mówi wiceburmistrz Ursynowa Bartosz Dominiak.

Uczestnicy pikniku będą mogli zrobić zakupy w stoiskach ogrodniczych, skorzystać z bezpłatnych porad, a także obejrzeć pokazy z wykorzystania surowców wtórnych. Na stoisku Centrum Ursynów, na pierwsze 900 osób, które wcześniej oddadzą odpady surowcowe, czekać będą vouchery uprawniające do odbioru dodatkowych sadzonek roślin ufundowanych przez market OBI. Sadzonki można będzie odebrać w Centrum Ursynów (mieszczącym się przy ul. Puławskiej 427) 13 i 14 maja.

Dla dzieci, poza pneumatycznymi zamkami, zorganizowane zostaną warsztaty pn. „Mały ekolog”. Przygotowano również dodatkowe atrakcje dla odwiedzających festyn w postaci rodzinnego malowania EKO-toreb, oraz ozdabiania twarzy dzieci.

Mieszkańcy, którzy przyniosą zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, baterie, makulaturę, opakowania szklane i plastikowe oraz przedmioty metalowe, otrzymają sadzonki pelargonii zgodnie z zasadami:

  • 1 sadzonka za 20 szt. baterii,
  • 1 sadzonka za 3 kg makulatury,
  • 2-6 sadzonek za urządzenia elektryczne/ elektroniczne (w zależności od wielkości przyniesionych sprzętów),
  • 1 sadzonka za 10 przedmiotów metalowych,
  • 1 sadzonka za 10 sztuk opakowań szklanych lub plastikowych.