Radni Ursynowa jednogłośnie opowiedzieli się przeciw likwidacji linii 195 łączącej tę dzielnicę ze Śródmieściem. Zażądali też od Zarządu Transportu Miejskiego, by konsultował takie pomysły z przedstawicielami dzielnic.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

?Rada Dzielnicy Ursynów wzywa do uwzględniania Rady Dzielnicy Ursynów przy opiniowaniu decyzji o likwidacji i zmianach kursów autobusowych dotyczących sytemu komunikacyjnego Dzielnicy Ursynów oraz poddawania ich wcześniejszymi konsultacjom społecznym? – czytamy w uchwale.

– Mieszkańcy naszej dzielnicy nie zostali włączeni w konsultacje społeczne i nie mogli się wypowiedzieć, czy ta linia jest im potrzebna ? mówił radny Paweł Lenarczyk (Nasz Ursynów). – Stworzyłem petycję, pod którą podpisało się 707 osób.

– Popieramy to stanowisko i oczekujemy od burmistrza podjęcia działań w celu ocalenia linii 195 ? w imieniu klubu PO oświadczył radny Michał Matejka. – Jest to jeden z przykładów, które pokazują, że wszyscy razem ponad podziałami potrafimy walczyć o wspólne sprawy dzielnicy.

– Gdyby ZTM nie fundował nam takiej kołomyi – ?likwidujemy, nie likwidujemy, zmieniamy?, to całe miasto funkcjonowałoby dużo lepiej ? dodał wiceprzewodniczący rady Daniel Głowacz (NU).

Radni Ursynowa zwrócili się również do Rady Warszawy z propozycją utworzenia Parku Polskich Wynalazców u zbiegu ulic Rosoła, Grzegorzewskiej i Szolc-Rogozińskiego.

– Inspiracją dla tego pomysłu było uhonorowanie polskiej myśli wynalazczej ? tłumaczył wnioskodawca Paweł Lenarczyk (Nasz Ursynów). Opinia publiczna zna takie nazwiska jak Einstein, Newton, Marconi, Tesla, ale nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele zawdzięczamy naukowcom polskim.

Poprosili też PPL Porty Lotnicze o zwiększenie liczby punktów pomiaru hałasu ze szczególnym uwzględnieniem Zielonego Ursynowa, gdzie takiego punktu nie ma żadnego.

Z funkcji wiceburmistrza radni odwołali Andrzeja Bittela, który został wiceburmistrzem Targówka.

– Dziękuję serdecznie, wiele się tu nauczyłem, zobaczymy jak wyjdzie ?eksperyment na Targówku? – mówił (były już) wiceburmistrz.

Zrzut ekranu 2013-04-16 o 23.50.11

Na jego miejsce powołany został były burmistrz Wilanowa Lech Skowron. – To doświadczony człowiek, jest wszechstronnie przygotowany do pracy na tym stanowisku, nie trzeba będzie go przyuczać ? reklamował burmistrz Ursynowa Piotr Guział.

Po raz kolejny na stanowisko wiceprzewodniczącego rady kandydował Michał Matejka z Platformy Obywatelskiej. Tym razem udało mu się zdobyć większość głosów i wrócić na dawną funkcję.