Wiadomo już jak zostaną podzielone pieniądze w budżecie partycypacyjnym na 2016 rok. Ursynów „pokrojono” na trzy części… 

Razem z mieszkańcami Zespół ds. budżetu partycypacyjnego ustalił zasady w jaki sposób zostaną podzielone 6,1 mln złotych budżetu partypacyjnego na 2016 rok. Wynika z nich, że Ursynów zostanie podzielona na trzy obszary lokalne i obszar ogólnodzielnicowy. Ustalono także, że wartość jednego projektu do 1 mln zł wyłącznie na obszarach lokalnych (Ursynów Wysoki Północny i Południowy, Zielony Ursynów). Nie będzie mogło być więc tak, jak w zeszłym roku, kiedy to jeden projekt wyczerpał całą pulę pieniędzy.

Pierwszy obszar to Ursynów Wysoki Północny w którym będzie do dyspozycji 1708 tys. złotych. Jego granice zaczynają się na północnej granicy dzielnicy (Dolina Służewiecka) rozciągają się na zachód wzdłuż ul. Puławskiej i sięgają na południe do ul. Płaskowickiej (Południowa Obwodnica Warszawy).

Drugi obszar Ursynów Wysoki Południowy otrzyma 1708 tys. złotych. Obszar ten rozciąga się od północy ul. Płaskowicką (Południowa Obwodnica Warszawy), od zachodniej strony granicą Lasu Kabackiego, od strony południowej granicą Lasu Kabackiego (ul. Kabacka i ul. Nowoursynowska), od zachodu – granicą dzielnicy.

Trzecim obszarem jest Ursynów Zielony, który znajduje się d północy ul. Płaskowicką (Południowa Obwodnica Warszawy), od zachodniej strony granicą Lasu Kabackiego, od strony południowej granicą Lasu Kabackiego (ul. Kabacka i ul. Nowoursynowska), od zachodu – granicą dzielnicy. Ten „kawałek tortu” otrzymał 1464 tys. złotych.

Jest jeszcze czwarty ogólnodzielnocwy obszar, którego budżet to 1.22 mln złotych. Z tej puli pieniędzy będą mogły korzystać projekty o charakterze ogólnodzielnicowym lub zlokalizowane na terenie: Lasu Kabackiego, Parku Kultury w Powsinie, Ogrodu Botanicznego PAN i Toru Wyścigów Konnych Służewiec.

ursynowbudzet2016

 

Źródło: Urząd Dzielnicy.