fot. Zarząd Dróg Miejskich

Bariery architektoniczne znikają z ulic. W kilkudziesięciu lokalizacjach w Wilanowie, na Ursynowie i Żoliborzu Zarząd Dróg Miejskich obniżył krawężniki przy skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych, zamontował płyty ostrzegawcze i wykonał drobne remonty chodników.

W Wilanowie drogowcy pracowali na ul. Powsińskiej, Sobieskiego, Nałęczowskiej, Przyczółkowej, Drewny, Przekornej, Rosochatej i Sytej. Na Ursynowie bariery zniknęły m.in. na skrzyżowaniu ulic Dolina Służewiecka – al. Jana Rodowicza „Anody”, Jastrzębowskiego – Jana Rodowicza „Anody”, Cynamonowej i Ciszewskiego, Jana Rosoła i Nowoursynowskiej, Wąwozowej i Relaksowej, al. KEN i ul. Belgradzkiej, Belgradzkiej i Eugeniusza Lokajskiego, Belgradzkiej i Lanciego czy al. KEN i ul. Indiry Gandhi. Zmiany można zauważyć też m.in. na przejściach dla pieszych na ul. Rosoła i w al. KEN.

Bariery zniknęły też w 20 lokalizacjach na Żoliborzu, m.in. na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i zachodniej części pl. Inwalidów, przejściu przez południowy wlot ul. Mickiewicza na pl. Inwalidów, skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ulicami Bitwy pod Rokitnią, Kozietulskiego-Or-Ota, Wieniawskiego, Brodzińskiego i Wyspiańskiego. Skończyły się też prace na ul. Mickiewicza, Broniewskiego i Krasińskiego.

Na prace w Wilanowie, Ursynowie i Żoliborzu Zarząd Dróg Miejskich wydał 600 tys. zł. W tym roku bariery architektoniczne usunięte zostaną jeszcze w trzech dzielnicach. Obecnie trwają prace na Bielanach, a planowane jeszcze – na Woli i Bemowie. Łącznie na usuwanie barier architektonicznych wydane zostanie w tym roku blisko 2 mln zł.

„Co ważne, oprócz programu likwidującego bariery architektoniczne, bariery usuwane są także na bieżąco w ramach inwestycji, przebudów i remontów dróg. Dobrym przykładem może być przebudowa ulicy Namysłowskiej czy remont chodnika na ul. Korotyńskiego, gdzie ułożyliśmy ryflowane płyty prowadzące” – informują drogowcy.