Szpital Południowy na Ursynowie (fot. mat. prasowy)
Szpital Południowy na Ursynowie (fot. mat. prasowy)

Szpital Południowy otrzyma środki unijne na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie pacjentów zarażonych koronawirusem.

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego stołeczne szpitale:

  • Szpital Południowy,
  • Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej
  • oraz Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki

otrzymają środki unijne na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie pacjentów zarażonych koronawirusem.

Projekt otrzymał 6 mln zł wsparcia w ramach programu operacyjnego województwa mazowieckiego.

Szpitale zostaną wyposażone w stacje pomp infuzyjnych, aparaty do terapii nerko-zastępczej z podgrzewaczem, łóżka OIT, kardiomonitory z odłączanym modułem, kapnografią, IBP, NIBP, EKG, ST, respiratory stacjonarne z kompresorem, ssaki akumulatorowe i elektryczne z wózkiem, a także urządzenia i systemy do biodekontaminacji.

Marcin Podsędek wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego:

Zakupiony sprzęt i aparatura do walki z SARS-CoV-2 już trafia do trzech stołecznych szpitali. To bardzo ważny wkład w walkę o zdrowie mieszkańców nie tylko Warszawy, ale i całego Mazowsza. Liczymy, że dzięki środkom z UE łącznie uda się doposażyć ok. 30 nowych stanowisk OIT.

Katarzyna Bornowska przewodnicząca sejmikowej Komisji Skarg, Wniosków i Petycji:

Celem projektu jest także stworzenie odpowiednich warunków pracy dla medyków. Mówimy o takich działaniach jak np. utworzenie stanowiska lekarza w Szpitalu Bielańskim czy nowa łazienka. Personel medyczny, aby mógł nieść pomoc innym, sam musi czuć się bezpiecznie. Komfort pracy i odpowiednie wyposażenie szpitala mają temu służyć. W Szpitalu Wolskim natomiast, pojawi się kontener pielęgniarski z pokojem przygotowawczym, punktem pielęgniarskim, pomieszczeniem porządkowym oraz łazienką.