fot. Urząd Dzielnicy Ursynów

W tym roku iluminacja rozbłyśnie wzdłuż al. KEN oraz w parku im. Jana Pawła II. Mieszkańcy będą mogli też zrobić przedświąteczne zakupy na jarmarku świątecznym.

fot. Urząd Dzielnicy Ursynów
fot. Urząd Dzielnicy Ursynów

Wzdłuż al. KEN świąteczne iluminacje są rozmieszczone na 95 latarniach wzdłuż al. KEN – od skrzyżowania z ulicami Surowieckiego i Beli Bartoka do skrzyżowania z ul. Wąwozową.

W piątek ok. godz. 16 zapalone zostaną też lampki w parku im. Jana Pawła II. Od 2011 r. w parku im. Jana Pawła II na 23 lampach parkowych zawieszane są ozdoby świetlne w kształcie gwiazd i dzwonków. Park oświetlają też cztery sztuki lambrekinów o długości 8 m każdy. Ponadto cały plac wokół fontanny i jego otoczenie rozświetlają lampki – sople o długości około 200 mb. Lampki zapalane są corocznie 6 grudnia, zaś rozłączane w lutym.

Od 14 do 22 grudnia tradycyjnie na placu przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego w parku im. Jana Pawła II odbędzie się jarmark świąteczny. Przez dziewięć dni w godz. 11-19 na mieszkańców Ursynowa będą czekać atrakcje oraz koncerty. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Ursynów.

14 grudnia o godz. 16 odbędzie się uroczyste zapalenie choinki w parku Jana Pawła II oraz uruchomienie iluminacji jarmarku.