Przejazd zabytkowym „Ogórkiem” szlakiem przestępczej i szemranej Warszawy odbywał się będzie od 12 do 14 listopada (wtorek-czwartek) sprzed Urzędu Dzielnicy Ursynów. Na wycieczki zapisać się będzie można w sobotę.

Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Seniora na Ursynowie. Na każdą z trzech wycieczek obowiązują zapisy. Wyjazdy każdego dnia zaplanowane są na godz. 10. Autobusy wyjadą sprzed Urzędu Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61.

Uczestnicy wycieczki dowiedzą się, jak wyglądał świat przestępczy stolicy i czym się charakteryzował. Porozmawiają o zapomnianych już zawodach przestępczych takich jak doliniarz, pajęczarz, szopenfeldziarz, hołociarz, kasiarz, czy potokarz. Poznają niejedno słowo z przestępczej gwary i każdy po tej wycieczce będzie potrafił „postukać po blatnemu”. Nie zabraknie też legendarnych postaci półświatka takich jak Tata Tasiemka, Felek Zdankiewicz, czy Czarna Mańka.

O trudach zawodu kata dowiemy się na Starówce, a na Pradze poznamy tajniki słynnej receptury grunwaldzkiej, dzięki której o każdej porze dnia i nocy można było tam zakupić element baśniowy w płynie. Wszystko oczywiście podane lekko i z humorem. Organizatorzy przygotowali też całą masę niespodzianek, dzięki którym będzie można poczuć mroczną stronę Warszawy na własnej skórze. W programie m.in. zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki. Wycieczka potrwa ok. 5 godzin.

– W ten sposób możemy poznać historię stolicy w nieszablonowym ujęciu – mówi wiceburmistrz Ursynowa Jakub Berent.

Zapisy telefoniczne na wycieczki odbywać się będą tylko 9 listopada (sobota) od godz. 12 do 15 lub do wyczerpania miejsc, tel. 22 443 71 29. Jedna osoba może zgłosić do udziału w wycieczce maksymalnie dwie osoby.