Co pozostało na Ursynowie z czasów, kiedy kręcono tu filmy Stanisława Barei, a na półkach królował ocet? Pstryknij zdjęcie i wygraj nagrodę o wartości do 760 zł.

plakat_konkurs_foto_680x980_300dpiUrząd Dzielnicy Ursynów zaprasza do udziału w kolejnej edycji Ursynowskiego Konkursu Fotograficznego, który w tym roku odbywa się pod hasłem ?Szlakiem Alternatywy 4?. Cel postawiony przed uczestnikami jest klarowny: ukazać ślady tego, co pozostało na Ursynowie z lat 70. i 80. XX wieku. Zdjęcia można zgłaszać do 4 listopada.

– Od autorów zdjęć zgłoszonych do tegorocznego konkursu szczególności oczekujemy udokumentowania i utrwalenia w sposób niebanalny i nietuzinkowy tych elementów architektury i krajobrazu dzielnicy, które będą pokazywać Ursynów uchwycony na filmach Stanisława Barei ? tłumaczą organizatorzy. – Dopuszczamy również inne, autorskie interpretacje hasła przewodniego tegorocznej edycji konkursu.

Ursynów to część stolicy wybudowana w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku jako osiedle ?sypialne?. Patrząc jednak dzisiaj na dzielnicę, trudno sobie wyobrazić ówczesne realia, w oparciu o które powstał kultowy serial Stanisława Barei ?Alternatywy 4?. Wybudowane praktycznie w szczerym polu bloki były w tamtych czasach spełnieniem marzeń wielu warszawiaków, ale dzisiaj to już inna bajka. Dynamiczny rozwój doprowadził do całkowitej zmiany jego wizerunku. – Ursynów ma swoją markę, którą doceniają mieszkańcy, a sam blok zarządzany przez sympatycznego gospodarza Anioła przeszedł do legendy stanowiącej najbardziej popularny symbol naszej dzielnicy ? tłumaczą urzędnicy.

Termin zgłaszania do konkursu upływa 4 listopada o godz. 16.

Zdjęcia będzie oceniać komisja konkursowa, która uwzględni: pomysłowość, jakość techniczną, kompozycję oraz zgodność z hasłem przewodnim tegorocznej edycji konkursu. Komisja przyzna I, II i III miejsce w konkursie, a także tytuł ?Talent Fotograficzny 2013? dla autorów urodzonych w 1996 r. lub później.

Wręczenie nagród nastąpi w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów podczas uroczystej gali ?Ursynowskiego Konkursu Fotograficznego 2013? zaplanowanej na 20 listopada.

Regulamin oraz warunki konkursu dostępne są na stronie urzędu w zakładce ?Ursynowski Konkurs Fotograficzny?.