W Arenie Ursynów odbędzie się międzynarodowa impreza rugby. To nie tylko okazja, by ciekawie spędzić czas, ale można także wesprzeć osoby niepełnosprawne. Wstęp jest darmowy.

Reprezentacje  rugby 6 krajów zmierzą się w zawodach, odbywających się w dniach 3-5 lipca w Arenie Ursynów. Rozgrywane będą na specjalnych, sportowych wózkach inwalidzkich. Nie oznacza to jednak, że zabraknie twardej rywalizacji. Zmagania drużyn oglądać można w piątek od godziny 14.00 do 20.00, w sobotę od 9.00 do 19.00 oraz w niedzielę w godzinach od 9.00-15.30. Mecz finałowy odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:00.

Rugby na wózkach to bardzo szybko rozwijająca się dyscyplina sportowa. Każdy mecz to niezwykle emocjonujące widowisko, wymagające od zawodników wielkiej siły i dyscypliny. Współorganizowany przez Metro Warszawskie Sp. z o.o. turniej to jednak więcej niż zawody, to również doskonała okazja do propagowania idei integracji osób niepełnosprawnych.

Podstawowe zasady gry:

–         wprowadzenie piłki w ciągu 10 sekund z linii bocznej;

–         zawodnik posiadający piłkę musi co 10 sekund wykonać kozłowanie oraz nie może opuścić boiska;

–         drużyna ma 12 sekund na wprowadzenie piłki w pole ataku;

–         podczas ataku w strefie obronnej może przebywać maksymalnie trzech zawodników defensywnych, natomiast każdy atakujący zawodnik może przebywać w strefie tylko 10 sekund;

–         kara za przewinienie lub w faul podczas meczu to utrata piłki lub minuta kary dla zawodnika, który popełni faul

fot. materiały prasowe