fot. materiały prasowe

Trwają remonty w ursynowskich placówkach oświatowych – w tym roku zaplanowano na ten cel 15 257 198 zł. Prace mają podnieść bezpieczeństwo i komfort najmłodszych mieszkańców dzielnicy.

Największe z przewidzianych na ten rok zadań to remont bloku żywienia w Przedszkolu nr 395 (Na Uboczu 9) – wartość prac to 3 070 000 zł. W planach jest też m.in. remont dwóch placów zabaw przy Szkole Podstawowej nr 16 (Wilczy Dół 4), remont boiska przy Szkole Podstawowej 96 (Sarabandy 16/22) oraz remont placu zabaw obok Przedszkola nr 351 (Warchałowskiego 4). W przypadku Szkoły Podstawowej nr 336 (Małcużyńskiego 4/Na Uboczu 9) za ponad milion złotych zostanie przeprowadzony remont instalacji przeciwpożarowej oraz wymiana stolarki.

– Ubiegła kadencja była rekordowa w zakresie wydatków na ursynowską oświatę – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa. – W tej mamy jeszcze bardziej ambitne plany w tym zakresie. W ubiegłym roku zakończyliśmy wieloletni proces budowy boisk przy szkołach podstawowych i obecnie wszystkie 16 szkół ma własne boiska. W tym roku rozpoczynamy program modernizacji przedszkolnych placów zabaw.

Ponadto dzielnica chce się skupić na zapewnieniu uczniom możliwie najlepszych warunków m.in. poprzez rozbudowę i wyposażenie bloków żywienia. – Zarówno zrealizowane inwestycje jak i te planowane wpisują się w naszą politykę zapewnienia uczniom jak najwyższego komfortu. A już w przyszłym roku przy ul. Teligi powstanie pierwsze na Ursynowie boisko piłkarskie dla przedszkolaków – zapowiada burmistrz Kempa.