fot. Urząd Dzielnicy Ursynów

Zakończyła się dziesiąta edycja akcji „Alert dla zwierząt”, czyli ursynowskiej zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt przebywających w schroniskach i przytuliskach. 

Dzięki ofiarności mieszkańców zebrano rekordową w historii akcji ilość darów – ponad 5 ton. Zebrane dary przekazaliśmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie oraz Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt, prowadzonego przez Lasy Miejskie.

– Zasięg tegorocznej edycji akcji rozszerzyliśmy także o zbiórkę na rzecz Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt, który niesie pomoc dzikim zwierzętom chorym, osieroconym lub wymagającym tymczasowej opieki. Cieszę się, że dzięki ofiarności i zaangażowaniu ursynowian dary trafią do potrzebujących zwierząt – mówi wiceburmistrz Ursynowa Bartosz Dominiak.

W tym roku do akcji po raz pierwszy przyłączyło się Centrum Ursynów. – Czujemy się częścią dzielnicy. Jest dla nas bardzo ważne, by angażować lokalną społeczność w tak wyjątkowym i trudnym czasie. Cieszymy się nawiązując współpracę z Urzędem Dzielnicy Ursynów, ze schroniskiem w Celestynowie oraz Ośrodkiem Rehabilitacji Zwierząt. Wiemy, że pomoc się przyda i trafiła do właściwych organizacji – dodaje Piotr Brzozowicz z Centrum Ursynów.

W tym roku zebranych zostało 5 271 kg pomocy rzeczowej – żywności dla zwierząt (karmy dla psów i kotów), akcesoriów do pielęgnacji, higieny, opieki i zabawy. Zebrano m.in. ponad 100 misek, około 40 akcesoriów dla psów (smycze, kagańce, obroże), ponad 100 podkładów higienicznych, ponad 20 litrów detergentów oraz ponad 50 kocy i ręczników. Do zwierząt trafi także 172 kg pokarmu dla jeży i gryzoni (orzechów, żołędzi, kasztanów) oraz 985 kolb kukurydzy.

Dar zostały w środę (25 listopada) oraz w czwartek (26 listopada) przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie oraz Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt, prowadzonego przez Lasy Miejskie.