Urząd Miasta

Urząd dzielnicy nie wykupi w tym roku gruntów pod budowę Domu Tradycji Ursynowa i dróg na terenie dawnej wsi Kabaty. Nie zgadza się na to ratusz.

Urząd Miasta
Urząd Miasta

Jak poinformował burmistrz Ursynowa Piotr Guział, na wczorajszej sesji Rady Miasta przedstawiciel prezydent Warszawy zablokował zmiany w budżecie dzielnicy. Dotyczyły one przesunięcia wolnych środków finansowych na wykupy gruntów pod drogi na terenie dawnej wsi Kabaty (tereny na południe od ul. Jeżewskiego pomiędzy ul. Rosoła a skarpą) oraz na budowę domu kultury pn. Dom Tradycji Ursynowa. Urząd miasta nie przekazał jednak stosowanych poprawek do budżetu na posiedzenie Rady Warszawy.

– Tym samym część Kabat wciąż będzie mieć drogi gruntowe, trudne do pokonania przez np. wozy bojowe strazy pożarnej, a Ursynów nie doczeka się pierwszego domu kultury, pomimo, że obiecała to sama pani prezydent – komentuje burmistrz.

Ponad 2 mln zł miało być przesunięte na wykup gruntów z rekultywacji Jeziora Grabowskiego jeziora Księży Staw. Wnioskował o to zarząd dzielnicy, a prośbę poparli radni Ursynowa.

Dzielnica wnioskowała już kilkakrotnie o przesunięcie środków z dwóch zablokowanych protestami stron m.in. na :

  • rozbudowę parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów, który dzisiaj nie zapewnia wystarczającej liczby miejsc dla mieszkańców załatwiających sprawy urzędowe,
  • wykonanie brakującego fragmentu chodnika przy południowym wyjściu ze stacji metra Imielin w kierunku ul. Dereniowej,
  • inwestycje w Parku Lasek Brzozowy, w tym budowę boiska sportowego,
  • wykup terenu pod chodnik, ścieżkę rowerową i miejsca parkingowe za ul. Kabacką przed Lasem Kabackim.

1 KOMENTARZ