1-54369Ursynowskim policjantom udało się odzyskać 10 skradzionych rowerów. Podejrzani o kradzieże Łukasz J. i Adam J. trafili już za kratki.

W rejonie ul. Puławskiej policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który prowadził dwa rowery. Na pytanie, do kogo należą jednoślady stwierdził, że jeden jest jego własnością, a drugi należy do brata. W międzyczasie inny patrol wylegitymował w pobliżu mężczyznę, który również prowadził dwa rowery i w podobny sposób tłumaczył się policjantom.

Łukasz J. oraz Adam J. zostali zatrzymani, ponieważ wszystko wskazywało, że rowery były kradzione. W mieszkaniu jednego z mężczyzn znaleziono sześć kolejnych rowerów. Policjanci ustalili, że jeden z nich jest poszukiwany przez policję z Włocławka, a dzięki podjętym czynnościom trafili również na trop właścicielki jednego z jednośladów.

32-latek i 29-latek usłyszeli już zarzuty za kradzieże rowerów. Policja poszukuje właścicieli pozostałych zabezpieczonych jednośladów. Mężczyznom, którzy zostali objęci policyjnym dozorem może grozić kara do pięciu lat więzienia.

Źródło: policja.waw.pl