W niedzielę (26 września) o godz. 11.30 rozpocznie się dzień wyścigowy, którego kulminacją będzie Wielka Warszawska.

„Od ponad stu lat ta gonitwa przyciąga tłumy warszawiaków. Ten dzień wyczekiwany jest przez mieszkańców stolicy przez długie miesiące. Śmiało można powiedzieć, że w tym roku do Wielkiej Warszawskiej zapisana została elita. Na bieżni zobaczymy m.in. najwyżej sklasyfikowanego folbluta w Polsce – Night Tornado, a także derbistów z dwóch poprzednich lat: ogiera Night Thunder oraz klacz Nemezis. Na osoby, które odwiedzą tego dnia Tor czekać będzie mnóstwo atrakcji: spotkania z warszawską gwarą, tradycją i modą” – zapowiadają organizatorzy.

Rozegranie Wielkiej Warszawskiej poprzedzą w niedzielę trzy interesujące biegi pozagrupowe. W gonitwie trzeciej na starcie staną dwuletnie klacze. Przeznaczony dla nich wyścig o Nagrodę Cardei (kat. B) jest ważnym punktem w kontekście ustalenia hierarchii wśród najmłodszych klaczy pełnej krwi, a także ich rywalizacji w przyszłym roku. Najbardziej doświadczone w stawce, mające na swoim koncie po trzy starty, są Iskra One, Joy Bere i Dakini. Pierwsza z nich po dwóch słabszych startach, za trzecim razem odniosła przekonujące zwycięstwo. Podobny przebieg ma jak na razie kariera Joy Bere, z tą różnicą, że klacz pierwsze dwa starty zanotowała we Francji, gdzie poziom jest znacznie wyższy. Po wygranej w II i I grupie poniżej oczekiwań w Nagrodzie Dakoty zaprezentowała się Dakini. Klacz podczas startu uderzyła się o maszynę startową i w tym można upatrywać uzasadnienia jej słabszej postawy. Niedzielny start pokaże czy powróci na zwycięską ścieżkę.

Ceny wejściówek na tor zaczynają się od 12 zł. Można też wykupić wejście na Trybunę Honorową. W „Pakiecie VIP” znajdują się: wjazd na parking VIP od ul. Poleczki, bufet zimny, gorący i deserowy, napoje zimne i gorące, wino i piwo.