Festyn „30 lat z Domem Sztuki” odbędzie się 13 września (sobota) na łące Olkówek przy ul. Puszczyka (w sąsiedztwie boiska sportowego).

Dom Sztuki jest najstarszą placówką kultury na Ursynowie i na stałe wpisał się historię dzielnicy. To tutaj było pierwsze ursynowskie kino, pierwsza ursynowska scena teatralna, a także pierwsza galeria, w której odbywały się liczne wystawy.

Podczas wydarzenia zaprezentują się grupy twórcze Domu Sztuki m.in. bębniarska, teatralna oraz taneczna. Przewidziane są warsztaty plastyczne pod egidą pracowni malarskiej i rzeźbiarskiej Domu Sztuki oraz pokazy modeli latających przygotowane przez Modelarnię Lotniczą. Imprezę umilą występy: „Blues Fellows” z Ewą Konarzewską, „DeDajmonDoks”, „Irlandzki Show Dance” oraz program kabaretowy „Marek Majewski i jego goście” z udziałem Kabaretu „OT.TO”, Krzysztofa Daukszewicza i Tomasza Szweda. Tego dnia nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, jakimi będą plenerowe zabawki pneumatyczne.

Po zakończeniu festynu, w kinie Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej 14, odbędzie się seans filmowy „W Starym Kinie ze Stanisławem Janickim”. Jest to polska komedia muzyczna z 1937 roku, w reż. Leona Trystana, „Piętro wyżej”, poprzedzona słowem wstępnym red. Stanisława Janickiego.

Na festynie będzie można pozyskać informację o programie i zajęciach edukacyjnych w Domu Sztuki w Roku Kulturalnym 2014/2015, a także spotkać się z przedstawicielami Rady Nadzorczej SMB „Jary”. Przedsięwzięcia artystyczne sfinansowano ze środków dzielnicy Ursynów.

 

Szczegółowy program festynu „30 lat z Domem Sztuki”:

13.30: Powitanie

13.40: Dziecięcy zespół skrzypcowy Domu Sztuki „WTOMIGRAJ”

14.00: „Blues Fellows” z Ewą Konarzewską w programie dla najmłodszych

14.30: Dziecięce i młodzieżowe teatry muzyczne Domu Sztuki: „Wiolinki”, „ Zgrajka z Wiolinowej”, „Zgraja z Wiolinowej”

15.00: Pokaz Modelarni Lotniczej (filii Domu Sztuki)

15.15: Pokaz breakdance: grupa warsztatowa z Domu Sztuki (mała scena)

15.30: Występ zespołu „DeDajmonDoks”

16.00: Taniec w Domu Sztuki czyli „Akademia Tańca” I „Salsa Libre”

16.30: „Bębnij ile sił!” – zespoły bębniarskie Domu Sztuki

17.00: „Blues Fellows” z Ewą Konarzewską w standardach muzyki rozrywkowej

17.30: Część oficjalna

17.45: „Marek Majewski i jego goście”: kabaret „OT.TO”, Krzysztof Daukszewicz, Tomasz Szwed

20.00: „Irlandzki Show Dance” (wykonanie: „Reelandia” & „Ceili” & „Kurki Band”)

21.00: Pożegnanie i zaproszenie do Domu Sztuki na film

21.15: „W Starym Kinie ze Stanisławem Janickim” (UWAGA! Pokaz w Domu Sztuki, ul. Wiolinowa 14)

 

Ponadto:

Warsztaty plastyczne, plenerowe zabawki pneumatyczne dla dzieci, punkt informacyjny Rady Nadzorczej SMB „Jary”, informacja o programie i zajęciach edukacyjnych Domu Sztuki w roku kulturalnym 2014/2015.