Cztery filmowe hity z 2014 roku zobaczymy 16 stycznia (piątek) podczas nocnego maratonu filmowego. 

Będzie to okazja, aby na wielkim ekranie zobaczyć produkcje, którymi ekscytował się świat w ubiegłym roku. W repertuarze znalazły się filmy: „Gwiazd naszych wina”, „Grand Budapest Hotel, „Interstellar” i „Furia”.

Normalny bilet kosztuje 33 zł, a z legitymacją studencką lub uczniowską zapłacimy 30 zł. Z biletem z poprzedniego ENEMEF – 29 zł, a z legitymacją ISIC i ITIC – 28 zł.

„Gwiazd naszych wina” to ekranizacja wzruszającej, bestsellerowej powieści Johna Greena. Film opowiada historię chorej na raka Hezel, która na jednym ze spotkań grupy wsparcia poznaje chłopaka – Gusa. Między bohaterami rodzi się wyjątkowe uczucie. Łączy ich wielka miłość, podobne doświadczenia związane z ciężką chorobą, a także zamiłowanie do książek. Szczególną rolę w ich historii odgrywa powieść „Cios udręki” Petera van Houtena, opowiadająca o umierającej na raka Annie. Hezel marzy, aby spotkać się z jej autorem, jednak jej próby okazują się bezskuteczne. Pewnego razu Gusowi udaje się nawiązać kontakt z idolem przyjaciółki – zostaje zaproszony na spotkanie w Amsterdamie, dokąd postanawia zabrać Hezel.

Komediodramat z akcentem kryminału to „Grand Budapest Hotel”, który pokazuje przedwojenny świat. Film został nominowany do Złotych Globów 2015 (w 4 kategoriach), wygrał także Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale oraz kilkanaście innych nagród.

„Interstellar” to najnowsze dzieło Christophera Nolana. Jest to ujmującą opowieścią science-fiction o grupie odkrywców, którzy wyruszają w najważniejszą misję w dziejach ludzkości. Ich celem jest sprawdzenie, czy rasa ludzka ma szanse przetrwać poza Ziemią, na której czas dla życia człowieka już dobiega końca.

„Furia” opowiada historię amerykańskiej załogi czołgu, walczącej bohatersko w czasie II Wojny Światowej. Produkcja jest pełna widowiskowych scen batalistycznych, przez niektórych jest przyrównywany do „Szeregowca Ryana”. Reżyser David Ayer skupiając się na losach wybranych bohaterów stworzył niezwykle realistyczny i przejmujący obraz wojny.

Na ENEMEF mogą wejść osoby w wieku od 15 lat, niepełnoletni muszą przynieść ze sobą zgodę rodzica lub prawnego opiekuna. Na sale kinowe nie wolno wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem. Filmy będą wyświetlane w wersjach z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami, a pomiędzy projekcjami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp. Kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na ENEMEF.

Multikino na Ursynowie znajduje się przy stacji metra Imielin. Seanse zaczną się o godz. 22, koniec przewidziany jest na godz. 5.30.