– Staramy się dostosować naszą ofertę do zróżnicowanych gustów mieszkańców naszej dzielnicy – mówi wiceburmistrz Ursynowa Łukasz Ciołko.

 

Zaczęło się astronomiczne lato. Jak będzie można spędzić je na Ursynowie?

Jak co roku ursynowska młodzież będzie mogła skorzystać z szerokiej oferty zajęć w ramach akcji „Lato w mieście”. Wykaz placówek i atrakcji można znaleźć na stronie urzędu dzielnicy. Zaplanowaliśmy również imprezy dla dorosłych. W sierpniu zapraszamy na „Muzyczne lato przed ratuszem”, w lipcu startujemy z cyklem międzypokoleniowych potańcówek na Ursynowie. W lipcu i sierpniu polecamy kino plenerowe pod Kopą Cwila. Zaprezentujemy serię polskich komedii. Seanse będą odbywać się w czwartki od godz. 21.45. Zachęcamy też do uczestnictwa w treningach na boisku Szkoły Podstawowej nr 336 przy ul. Małcużyńskiego 4 – w ramach projektu „FIT Camp Ursynów”. W każdą sobotę od godz. 16 odbywają się tam bezpłatne ćwiczenia zumby, fitnessu, aerobiku, cross-fitu, treningu funkcjonalnego i stacyjnego, elementy boksu, sztuk walk, wu shu, tai chi oraz gry i zabawy ruchowe. Zorganizujemy także gry miejskie – znaną i lubianą grę pt. „Śladami Barei”, podczas której uczestnicy tropią absurdy oraz grę dotyczącą historii Toru Wyścigów Konnych na Służewcu. A 30 sierpnia odbędzie się Dzień Ursynowski na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu i tym wydarzeniem zainaugurujemy sezon jesiennych imprez plenerowych na Ursynowie. Zachęcam do regularnego odwiedzania strony urzędu – www.ursynow.pl, na której znajdują się wszystkie informacje o naszych przedsięwzięciach!

Wszystkie te imprezy są plenerowe. Czy urząd dzielnicy planuje też jakieś wydarzenia „pod dachem”?

Oczywiście. Nawiązaliśmy współpracę z Multikinem. Cały czas ją rozszerzamy. Wykupujemy filmy, na które zapraszamy naszych mieszkańców. Już 18 lipca organizujemy specjalny pokaz „Ant – Mana” tuż po jego kinowej plenerze. W kinie wynajmujemy również sale pod koncerty i inne wydarzenia, ostatnio odbył się tam konkurs muzyczny Ursynów Music Fest.

Na Ursynowie nadal nie ma domu kultury. Gdzie będą odbywać się wydarzenia kulturalne do czasu zbudowania go?

Centralnego domu kultury oczywiście brakuje, ale mimo wszystko świetnie radzimy sobie, wykorzystując dotychczasowe możliwości. Współpracujemy ze wszystkimi spółdzielczymi domami kultury. Wiele koncertów czy wystaw organizowanych jest w ursynowskich kościołach. Wykorzystujmy także salę sesji Rady Dzielnicy w ratuszu. Staramy się dostosować naszą ofertę do zróżnicowanych gustów mieszkańców Ursynowa.