fot. Warszawski Klub Futbolu Stołowego

13. Mistrzostwa Polski w Futbolu Stołowym popularnie zwanym piłkarzykami odbędą się od soboty do poniedziałku w hali sportowej przy ul. Hawajskiej 7.

fot. Warszawski Klub Futbolu Stołowego
fot. Warszawski Klub Futbolu Stołowego

Udział wezmą w nich najlepsi zawodnicy z Polski – mistrzowie i mistrzynie świata, wielokrotni mistrzowie Polski, członkowie reprezentacji, mulitimedaliści zawodów międzynarodowych. Turniej, na który składa się aż 18 mniejszych turniejów, będzie rozgrywany na 30 profesjonalnych stołach. Poza najbardziej prestiżowymi – jak Pary Open (dwa na dwa) i Single Open (jeden na jeden) – organizatorzy przewidzieli także turnieje dla juniorów oraz seniorów.

We wszystkich konkurencjach może wziąć udział każdy. Musi jednak zapisać się w dniu zawodów w sali turniejowej albo wcześniej przez Internet (www.rejestracja.wkfs.pl) Głównym turniejem towarzyszącym Mistrzostwom Polski jest Klubowy Puchar Polski. Jest to konkurencja drużynowa, której członkami są najlepsi reprezentanci klubów zrzeszonych w Polskim Związku Futbolu Stołowego.

Po raz pierwszy w historii kluby będą rywalizować o tytuły najlepszej drużyny męskiej i kobieciej. W tegorocznej edycji tytułu najlepszego klubu w Polsce broni drużyna z Poznania. Główną nagrodą jest przechodni puchar, który drużyna może zatrzymać na własność, jeśli wygra turniej trzy razy z rzędu. Dotychczas ta sztuka nie udała się żadnemu klubowi.

Po raz pierwszy w historii będzie rozgrywany turniej dla osób poruszających się na wózkach. Zawodnicy będą rywalizować na specjalnie przygotowanym dla nich profesjonalnym stole o tytuł pierwszego mistrza polski w tej kategorii. Dodatkową atrakcją będzie turniej dla studentów. Za każde miejsce będą przyznawane punkty. Uczelnia, której studenci łącznie zdobędą najwięcej punktów dostanie od Warszawskiego Klubu Futbolu Stołowego profesjonalny stół do piłkarzyków (Garlando World Champion 2007), do wstawienia na rok w wybrane przez studentów miejsce.

Wszyscy odwiedzający będą mogli wziąć udział w towarzyszących turniejowi konkursach, a sponsorzy przygotowali specjalne promocje. Dla zawodników w niedzielę wieczorem organizatorzy przewidzieli Players Party, która odbędzie się w klubie Dziekanat 161 w kampusie SGGW.