Urząd Dzielnicy Ursynów chce wesprzeć organizacje, które działają na rzecz mieszkańców  dzielnicy lub mają tu siedzibę. Dlatego urzędnicy rozpoczęli akcję „1 proc. zostaw na Ursynowie”. 

Jak co roku każdy z podatników – osób fizycznych ‒ może przy rozliczaniu podatków przekazać 1 proc. na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Urząd dzielnicy będzie zachęcał mieszkańców do wspierania w ten sposób organizacji, które mają swoją siedzibę na Ursynowie lub też których aktywność jest ukierunkowana na rzecz Ursynowa albo mieszkańców dzielnicy.

2 lutego ma zacząć się kampania promocyjna zachęcająca do przekazywania kwoty 1 proc. podatku. W tym celu tworzymy
w serwisie internetowym Ursynowa (www.ursynow.pl) podstronę dotyczącą przedsięwzięcia wraz z wykazem organizacji pożytku publicznego działających na Ursynowie.

Aby organizacja znalazła się w wykazie OPP na stronie dzielnicy Ursynów, powinna przesłać wypełnioną ankietę pocztą elektroniczną na adres: promocja@ursynow.pl z dopiskiem w tytule e-maila: „1 procent”. Im wcześniej ankieta trafi do urzędu, tym wcześniej organizacja zostanie dodana do wykazu. Warunkiem umieszczania organizacji na liście jest posiadanie przez nią siedziby na Ursynowie albo prowadzenie aktywności ukierunkowanej na rzecz Ursynowa lub mieszkańców dzielnicy.

Organizacje pożytku publicznego, które już znalazły się w spisie:
■ Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym HIPOTERAPIA,
■ Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców,
■ Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej ‒ Ursynów,
■ Warszawski Klub Kolarski,
■ Fundacja Noga w Łapę. Razem Idziemy przez Świat,
■ Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Głęboko Upośledzonych „Maja”,
■ Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

Autor: Tymoteusz Strzelecki