Radni PO chcą odwołać przewodniczącą rady dzielnicy Katarzynę Polak (PiS).  A Nasz Ursynów pisze w tej sprawie list.

13 stycznia (wtorek) o godz. 18 w sali 136 ratuszu dzielnicy Ursynów zacznie się III sesja rady dzielnicy. Na niej właśnie radni PO planują odwołać dotychczasową przewodniczącą rady dzielnicy Katarzynę Polak.

„Bardzo proszę osoby, które w tym czasie mogą wspomóc radnych naszej koalicji choćby swoją obecnością, o przybycie w roli obserwatorów na sesję” – napisał sekretarz ursynowskiego koła PO Ryszard Zięciak na facebookowym profilu „Platforma Obywatelska Ursynów”.

Tymczasem przewodniczący klubu radnych Nasz Ursynów Paweł Lenarczyk w liście otwartym do PO apeluje o podanie do publicznej wiadomości nazwiska nowego kandydata na to stanowisko.

„W nawiązaniu do informacji, które docierają do nas z przestrzeni publiczno-medialnej, jakoby to radna Teresa Jurczyńska-Owczarek była kandydatką na przewodniczącą Rady Dzielnicy Ursynów lub przewodniczącą Komisji Edukacji, chcemy poinformować, że kandydatura ta byłaby niewłaściwa i nie znalazłaby poparcia radnych opozycyjnych” – napisał radny Lenarczyk.

I przypomina, że kandydat na to stanowisko powinien cieszyć się nieposzlakowaną opinią.

„Do tej pory, mimo różnic politycznych, radni w różnych kadencjach wybierali godnych reprezentantów, tj.: przewodniczący Jerzy Kubicki, Michał Matejka, prof. Lech Królikowski, Katarzyna Polak. Wszystkie te osoby zawsze godnie reprezentowały naszą radę. Ewentualne wskazanie radnej Teresy Jurczyńskiej–Owczarek na stanowisko przewodniczącej rady przez największy klub radnych w radzie dzielnicy Ursynów mogłoby zostać odebrane, jako odejście od dotychczasowej praktyki. W naszym przekonaniu osoba, która ma niewyjaśnione sprawy związane z tzw. aferą „Zaułka Wilanów” oraz która w sposób niegodny funkcji radnego, w sposób niekoleżeński i nieuczciwy, zachowała się wobec byłego przewodniczącego klubu radnych Nasz Ursynów, czego skutkiem była utrata przez niego mandatu radnego, nie może piastować tak ważnych i eksponowanych w naszej dzielnicy funkcji” – uzasadnia w liście radny.