Policjanci z Ursynowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Pokrzywdzona przez kilka dni w różnych miejscach przekazała 22-latkowi pieniądze oraz biżuterię o łącznej wartości 100 tys. zł.

Do oszustwa doszło między 9 a 12 lutego tego roku. Mężczyzna podający się za policjanta oraz prokuratora zadzwonił do pokrzywdzonej i nakłonił ją do przekazania biżuterii oraz pieniędzy w polskiej i obcej walucie we wskazanych wcześniej miejscach. Kobieta była przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji. Na skutek tego przestępstwa straciła mienie o wartości 100 tys. zł.

Policjanci ustalili wszystkie szczegóły, które pozwoliły im na zorganizowanie zasadzki. Wpadł w nią 22-latek, który skuszony powodzeniem swojego wcześniejszego działania kolejny już raz zadzwonił do pokrzywdzonej i tym razem próbował „wyciągnąć” od niej jeszcze 25 tys. zł poprzez przelew na wskazany numer konta.

Sebastian S. usłyszał już zarzut oszustwa i usiłowania oszustwa. Za ten czyn grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Policjanci pracujący nad tą sprawą nie wykluczają kolejnych zatrzymań.