Ursynowskie przestrzenie coworkingowe Clockwork 2 przy ul. Zamiany 8 i Strefa Pracy przy ul. Czapli 57 wezmą udział w cyklu wydarzeń poświęconych twórczej współpracy.9280692634_50c0230706_z

W czwartek i piątek (28 i 29 listopada) warszawskie coworkingi otworzą przed mieszkańcami swoje przestrzenie organizując – wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawą, projektami Cross Innovation i European Creative Cluster Lab – spotkania poświęcona idei coworkingu.

Coworking, chociaż nie ma swojego odpowiednika w języku polskim, można rozumieć jako wspólną pracę. W znaczeniu podstawowym to przebywanie i prowadzenie interesów w jednej przestrzeni przez osoby, które mogą, ale nie muszą być ze sobą powiązane w sensie biznesowym.

Na Ursynowie takie miejsca znajdują się przy ul. Zamiany 8 i przy ul. Czapli 57. W jaki sposób działają?

„Na urokliwym, słonecznym poddaszu znajdziesz komfort pracy, jakiego próżno szukać gdzie indziej. Czeka na Ciebie pełna światła sala open space o powierzchni 60 metrów i jedno z 10 stanowisk pracy z dostępem do szybkiego internetu (WIFI)” – czytamy na stronie Strefy Pracy.

Za dostęp do biurka przez jeden dzień w miesiącu zapłacimy tam 40 zł, raz w tygodniu – 150 zł, trzy razy w tygodniu – 350 zł, a nielimitowany – 550 zł. Z kolei w Clock Worku ceny wahają się od 99 zł za 25 godzin miesięcznie do 399 zł za 130 godzin w miesiącu.

W cenach znajduje się jednak nie tylko dostęp do biurka. Mogą to być m.in. indywidulane kontenery biurkowe zamykane na klucz, dostęp do urządzeń biurowych: niszczarki, faksu, skanera, ksero oraz drukarki, w pełni wyposażonej kuchni oraz kawy, herbaty, wody w nieograniczonych ilościach, czy strefy relaksu – salonu z kominkiem i ogrodem, gdzie dla palących jest specjalnie wydzielone miejsce.