Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy 9 listopada (piątek) późnym wieczorem chce wprowadzić kolejne zmiany w ruchu związane z budową tunelu przyszłej drogi ekspresowej.

Zamknięty dla ruchu zostanie wlot ul. Lanciego. Z tej ulicy będzie można wyjechać tylko jadąc w stronę Belgradzkiej. Objazd zostanie poprowadzony do ul. Rosoła lub al. Komisji Edukacji Narodowej.

Utrzymany będzie połączenie ul. Cynamonowej z Płaskowickiej. Zwężony zostanie natomiast wlot tej ostatniej na skrzyżowanie z ul. Rosoła. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się północną jezdnią. Kierowcy dojeżdżający do skrzyżowania będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, z których będą musieli skręcić w prawo lub w lewo. Dodatkowo, ze względu na prace związane z przebudową instalacji ciepłowniczej wyłączony z ruchu zostanie fragment ul. Płaskowickiej pomiędzy ulicami Rosoła i Nowoursynowską.

Od piątkowego wieczoru swoje trasy zmienią autobusy linii 136, 192, 195, 503, 504 i N37. W czasie budowy obwodnicy i przebudowy ul. Rosoła mieszkańcy Ursynowa będą mogli korzystać z większej liczby pociągów I linii metra. Dziś wydłużone zostały godziny szczytu, dzięki czemu więcej pociągów pojawia się na stacjach rano i po południu.