fot. Pixabay.com

Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla osób od 65 roku życia rozpocznie się w poniedziałek, 2 września. Na Ursynowie będzie realizowany w dziewięciu placówkach medycznych. 

Celem programu jest zapobieganie przypadkom zachorowań na grypę wśród populacji z grupy podwyższonego ryzyka (czyli osób od 65 roku życia) oraz profilaktyka powikłań pogrypowych, m.in. zapalenia płuc i oskrzeli, zapalenia ucha oraz zaburzeń pracy serca. 

– Zachęcam seniorów do wykorzystania szansy na profilaktyczne szczepienie, a tym samym zminimalizowanie ryzyka zachorowania na grypę i uniknięcie skutków potencjalnych powikłań. Na Ursynowie chcący się zaszczepić mają do dyspozycji dziewięć placówek medycznych, o akcji informujemy ursynowskich seniorów poprzez ogłoszenia i plakaty, które można znaleźć w wielu punktach dzielnicy, w tym w ursynowskich spółdzielniach – mówi burmistrz dzielnicy Robert Kempa.

W tegorocznym sezonie jesienno-zimowym według szacunków zaszczepi się ponad 65 tysięcy seniorów. Miasto w 2019 r. na szczepienia przeznaczyło 2 375 917 zł. Z bezpłatnych szczepień mogą skorzystać warszawiacy, którzy ukończyli 65 rok życia, są zameldowani na stałe lub czasowo w stolicy, rozliczają podatek dochodowy (PIT) w warszawskich urzędach skarbowych.

Szczepienia odbywały się będą w placówkach przy ulicach: Romera 4, Na Uboczu 5, Kajakowa 12, Dembego 5, Belgradzka 42, Puszczyka 14, Ciszewskiego 15, Belgradzka 18, al. KEN 36 lok. 133.