Bal karnawałowy dla znacznie niepełnosprawnych mieszkańców Ursynowa odbędzie się 3 lutego (poniedziałek) w godz. 16-18.30 w sali konferencyjnej ursynowskiego ratusza.

To już jest trzeci Bal Karnawałowy dla osób znacznie niepełnosprawnych organizowany w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Podczas dwóch poprzednich edycji wyśmienicie bawiły się dzieci niepełnosprawne, ich rodzice, wolontariusze, harcerze i… władze dzielnicy.

Podczas balów odbywały się konkursy dla dzieci i dorosłych. Wśród konkurencji największym powodzeniem cieszyło się karaoke, w którym uczestnicy śpiewali najpopularniejsze polskie piosenki. Bale, które stały się już ursynowską tradycją, są świetną okazją do integracji rodzin osób niepełnosprawnych.

Bal Karnawałowy poprowadzą organizacje pozarządowe skupione w Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego Dzielnicy Ursynów.

Ratusz dzielnicy Ursynów mieści się przy al. KEN 61 (stacja metra Imielin). Sala konferencyjna, w której odbędzie się bal, jest w pełni dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową (winda). Osoby podróżujące na bal metrem powinny skorzystać z południowego wyjścia (winda i podjazd dla wózków).