Fot. Igor Kohutnicki / mat. prasowe orgnizatora

Już w niedzielę 10 stycznia cała Polska zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. To będzie 24. Finał akcji.

W niedzielę WOŚP będzie zbierał na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej dla seniorów.  Mieszkańcy, którzy pojawią się w tym dniu pod Pałacem Kultury i Nauki będą mogli wziąć udział w wyjątkowym koncercie. Na scenie wystąpią m.in.: Urszula, Rusowicz, Afromental i zespół Enej. Nie zabraknie też Światełka do Nieba, które tradycyjnie odbędzie się o godz. 20 przed PKiN. Pokaz potrwa dwie godziny. To nie jedyne atrakcje, które odbędą się tego dnia w Warszawie. O godz. 13.40 z Placu Defilad już po raz dziesiąty wystartuje Bieg „Policz się z cukrzycą”. Weźmie w nim udział prawie pięć tysięcy osób. Wystartowały także aukcje Orkiestry, w tym roku jest ich około dwóch tysięcy. Internauci mogą wylicytować m.in.wyjazd na pokaz Anthonego Vaccarello od Anji Rubik lub dzień w atelier lub na pokazie z Gosią Baczyńską. WOŚP wspierać będą także Polacy mieszkający poza granicami kraju. Zagra aż 38 Sztabów w 10 krajach na całym świecie.
Nie zabraknie też nowych rozwiązań, w tym roku po raz pierwszy darczyńcy będą mogli wpłacić datki za pomocą karty zbliżeniowej.  Wolontariusze z przenośnymi terminalami będą wyraźnie oznaczeni – będą nosić specjalną koszulkę informującą, że dana osoba przyjmuje datki przekazywane kartami płatniczymi.

W związku z finałem WOŚP, mieszkańcy Warszawy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. W godz. 13.30–15 w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się impreza pn. „10. Bieg Policz się z cukrzycą”. Trasa biegu: pl. Defilad – Złota – Jasna – Świętokrzyska – Mazowiecka – Królewska – pl. Piłsudskiego – Wierzbowa – Senatorska – Krakowskie Przedmieście – Ossolińskich – pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Jasna – Złota – pl. Defilad. W czasie biegu zmieni się trasa linii: 102, 105, 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518.