PODZIEL SIĘ

Randki dla seniorów, wybieg dla psów przy ul. Rosoła, neon na budynku Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów i zielone miejsce na miły portret z misiem „Ursynkiem”to tylko niektóre projekty budżetu obywatelskiego, na jakie można zagłosować w tym roku na Ursynowie.

W tym roku można wybierać spośród 105 dzielnicowych projektów. Wśród nich znajdują się również: komfortowe nawierzchnie siłowni plenerowych i urządzeń street workout na Ursynowie, ursynowski teatr międzypokoleniowy, rodzina misiów „Ursynków” kolonizuje Ursynów, podświetlany napis „Ursynów” – miejsce charakterystyczne dzielnicy, labirynt z żywopłotu czy funkcjonalne stojaki na deskorolki z bezpiecznym zabezpieczeniem dla wszystkich ursynowskich szkół.

Mieszkańcy Warszawy decydują, na co przeznaczyć w przyszłym roku ponad 83 mln zł z budżetu miasta. Głosować można papierowo albo przez Internet od 1 do 15 września. Listę zwycięskich projektów poznamy już 30 września.

W tej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 2243 projekty, z których po etapach oceny (pod kątem zgodności z przepisami oraz możliwości realizacji w ciągu jednego roku) oraz odwołań, zostały dopuszczone 1503, w tym 1397 projektów dzielnicowych i 106 ogólnomiejskich.

– Dzięki budżetowi obywatelskiemu każdy mieszkaniec ma wpływ na to, co powstanie w Warszawie, na sąsiedniej ulicy lub w części miasta, która jest nam szczególnie bliska. Dlatego gorąco zachęcam do wzięcia udziału w głosowaniu i wyborze najciekawszych i najbardziej potrzebnych projektów. Wspólnie decydujmy o naszym mieście – mówi Aldona Machnowska–Góra, dyrektorka koordynatorska ds. kultury i komunikacji społecznej w urzędzie miasta.

Jak co roku mieszkańcy zgłosili wiele pomysłów związanych z przestrzenią publiczną – dodatkowe nasadzenia zieleni, postawienie większej liczby ławek, zagospodarowanie skwerów czy stworzenie wybiegów dla psów. Duża część projektów dotyczy utworzenia placów zabaw oraz obiektów sportowo-rekreacyjnych. Bardzo popularne są również pomysły na organizowanie zajęć sportowych, warsztatów naukowych, pikników oraz budowy nowych ścieżek rowerowych.

Opisy projektów poddanych pod głosowanie można znaleźć na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl.

Głosowanie potrwa do 15 września. Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Warszawy – nie trzeba być zameldowanym w mieście. Swój głos mogą również oddać warszawiacy poniżej 13. roku życia – wówczas niezbędna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Głosować można papierowo, w urzędzie dzielnicy lub przez Internet na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl.

Każdy mieszkaniec może zagłosować na 15 projektów dzielnicowych (w jednej wybranej przez siebie dzielnicy) oraz 10 projektów ogólnomiejskich.

Listę zwycięskich projektów poznamy 30 września. Projekty, które uzyskają najwięcej głosów i zmieszczą się w danej puli, zostaną skierowane do realizacji w kolejnym roku.

W zeszłorocznej edycji głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego, mieszkańcy Warszawy oddali ponad 100 tys. głosów.

BRAK KOMENTARZY