PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

Międzynarodowy festiwal modelarstwa i malarstwa figurkowego Hussar 2019 odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia w ursynowskim ratuszu.

Tych, którzy chcą wziąć udział w warsztatach malowania figurek fantasy obowiązuje kolejność zgłoszeń (na miejscu, do wyczerpania limitu figurek na dany dzień).

– Ursynów współorganizuje wydarzenia związane z modelarstwem i malarstwem figurkowym, jak choćby ostatnie warsztaty z malowania figurek powstańców warszawskich czy postaci fantasy. Ogromne zainteresowanie, jakie budzą takie spotkania, skłoniło nas do zaangażowania się w organizację największego w Polsce festiwalu figurowego Hussar – mówi wiceburmistrz Ursynowa Klaudiusz Ostrowski.

W czasie dwudniowego wydarzenie będzie można:

  • wziąć udział w konkursie Hussar 2019 – jeśli ktoś już maluje figurki lub ma figurkę z innych warsztatów,
  • obejrzeć wystawę prac zgłoszonych na konkurs – będą to figurki fantasy, historyczne, Si-Fi, dioramy,
  • wziąć udział w warsztatach malowania figurek fantasy – będą to warsztaty dla dzieci i dorosłych, w ramach których pod opieką instruktorów będzie można pomalować figurkę i zabrać ją do domu,
  • wziąć udział w konkursie szybkiego malowania figurek na czas (speedpainting),
  • obejrzeć prezentacje mistrzów malowania figurek z Hiszpanii i Szwecji – w czasie imprezy planowane są dwa trzygodzinne pokazy międzynarodowych mistrzów malowania figurek,
  • obejrzeć najnowsze figurki i modele redukcyjne w strefie giełdy modelarskiej.

BRAK KOMENTARZY